I każdy, który taką wojnę wywołuje winien być od razu skazywany na śmierć, bo jego śmierć jest niczym w porównaniu do iluś tam śmierci, które swym działaniem spowodował.

Każda śmierć, każdy płacz dzieci i matek, kiedy żegnają się a i nieraz później giną ich ojcowie czy dziadkowie to nieprzebrany ból i rozpacz. Każda! 

 
I każdy, który taką wojnę wywołuje winien być od razu skazywany na śmierć, bo jego śmierć jest niczym w porównaniu do iluś tam śmierci, które swym działaniem spowodował. 
 
I takiego wyroku międzynarodowych instytucji prawnych oczekuję dla W. Putina! Tak, dla niego jedynym wyrokiem winna być kara śmierci! I to nie tylko za rozpętanie obecnej wojny z Ukrainą, ale za wszystkie szykany i zabójstwa, które na swoich przeciwnikach dokonywał w czasie obecnego swojego władztwa nad Rosją. 
 
Nie można bowiem w jakimś szaleństwie skazywać ludzi na śmierć, cierpienie, ból i rozpacz! To jest coś antyludzkiego, coś szaleńczego, czego normalni ludzie nie są w stanie zrozumieć. Ten bandyta nie tylko morduje Ukraińców i ich sprzymierzeńców, ale też swoich obywateli - niczemu niewinnych Rosjan. Oni nie rozumieją dlaczego mają ginąć w czasie bezsensownej wojny z Ukrainą. A Ukraina się broni zaciekle...
 
Nie mam innego porównania W. Putina jak do takiego samego szaleńca jakim był J. Stalin. On też wymordował miliony swoich obywateli w imię jakiejś chorej komunistycznej idei i to zanim też chore niemieckie i nazistowskie Niemcy na niego prewencyjnie napadły. Mieliśmy w XX wieku dwóch największych obok chińskiego Mao Zedonga szaleńców. To A. Hitler i J. Stalin, do których jest bardzo blisko W. Putinowi. 
 
I dlatego nie rozumiem z czym wolny świat ma dziś problem? 
 
Sankcje winny być ostateczne w swej wymowie. Dostęp Rosji do systemu SWIFT już powinien być przyjęty a nie dopiero dywaguje się czy np. Niemcy, Włochy czy Węgry oraz inne kraje na tym nie stracą. Eliminacja Rosji ze wszystkich rozgrywek sportowych też już winna mieć miejsce. W. Putinowi należy odciąć jakiekolwiek możliwości korzystania przez niego z pieniędzy, które zgromadził na zagranicznych kontach. Podobnie też i jego przybocznych. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, MTS przy ONZ winien wydać list gończy za W. Putinem. Czy to naprawdę takie trudne?
 
Jedno bestialskie zabójstwo w normalnym systemie prawnym określonego kraju może spowodować skazanie sprawcy na 25 lat, dożywcie a nawet na karę śmierci. Czym się różni wobec tego W. Putin skazujący na śmierć wiele setek a może i w przyszłości milionów ludzi od pospolitego mordercy? Niczym! 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog