I ja się uczepiłem "jak rzep psiego ogona" tematu wyroku z dnia 16 lutego 2022 roku, który wydał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Lucyna Krzemieniecka napisała onegdaj króciutką bajeczkę pt. "O TYM, JAK SIĘ RZEP DO PSIEGO OGONA PRZYCZEPIŁ":

"Leci pies, ogonem wywija. Merdnął ogonem koło ostów - nic, dalej biegnie po prostu.

Majtnął ogonem koło szczeci - nic, dalej drogą leci. Wreszcie merdnął ogonem ponad miedzą, gdzie rzepy siedzą.

I nagle:

- Hua, hau, wypadek się stał! Uczepił się rzep psiego ogona, trzema tuzinami zielonych haczykowatych nóżek wczepił się w Burusiowe kudełki i woła:

- Ho, ho, bardzo jestem rad, pojadę sobie na twoim ogonie w świat! Na twoim ogonie, jak w jakiejś karecie, pojadę sobie w podróż po świecie.

- Hau, hau, odczep się rzepie!

- A właśnie, że się nie odczepię, nie jestem kiep, nie odczepię się jakem rzep!"

I ja się uczepiłem "jak rzep psiego ogona" tematu wyroku z dnia 16 lutego 2022 roku, który wydał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalając wniesione przez Węgry i Polskę skargi dotyczące mechanizmu warunkowości, który uzależnia korzystanie z finansowania z budżetu Unii od poszanowania przez państwa członkowskie zasad państwa prawnego. Orzeczenie to przyjęto w pełnym składzie TSUE. 

No i tak jak ten rzep "pojechałem sobie w podróż po świecie" i stwierdziłem, że ten wyrok naruszający traktatowe porozumienia unijne został wydany w tym terminie nie przypadkowo a właśnie teraz, kiedy świat i Europa zajęta była konfliktem a teraz już atakiem Rosji na Ukrainę. 

Nie było lepszego momentu na wydanie tego wyroku, bowiem on od razu zszedł z pierwszych stron mediów wszelakich a tematem numer jeden stała się Rosja i Ukraina. A przecież ten poza traktatowy wyrok podważa istotę funkcjonowania UE jako związku niezależnych państw i daje możliwość szantażowania innych krajów od "widzi mi się" lewackich elit unijnych kierowanych przez elity niemieckie oraz już realnie przybliża nas do niemieckiego planu zbudowania Jednego Sfederalizowanego i Scentralizowanego Państwa Europa, bez granic, narodów i państw.  Powtórzę: w takim Państwie Europejskim nie będzie już Polski, Węgier ani innych narodów i państw!

Może w tym obszarze też powtórzę to, co kiedyś napisałem. "Polska (obok uwspólnotowienia długów i nakładania podatków unijnych) zgodziła się na warunkowość przyznawanych środków unijnej pomocy, które będą udostępniane tylko wtedy, kiedy np. UE uzna, iż kraj jest praworządny. Od tego podpisu zaistniała okoliczność, gdy "widzimisię" lewackich elit unijnych uzna, że np. w Polsce nie są spełniane warunki praworządności, to będzie mogła wstrzymać dla tego kraju pomoc unijną. Jednym słowem dobito targu: "mityczna praworządność za pieniądze". Co prawda niby określono jakieś ograniczenia w interpretowaniu tej praworządności, ale nikt w UE nic sobie z tego nie robi i nie będzie tych ograniczeń brał pod uwagę. W lipcu i grudniu 2020 roku niestety polski rząd - mimo werbalnego zaklinania rzeczywistości - de facto zgodził się na taki mechanizm, za co długookresowo przyjdzie nam zapłacić ubezwłasnowolnieniem decyzji polskich władz wobec UE a "pieniądze za praworządność" będą dla unijnych biurokratów idealnym instrumentem szantażu i nacisku na niepokorne kraje jak Polska czy Węgry lub inne, które chciałyby zachować swoją suwerenność. Jednym słowem nasz brak veta w lipcu czy grudniu 2020 roku utorował drogę do budowy sfederalizowanego Państwa Europa, europejskiego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich pod zarządem niemieckim i jeszcze nadrządem NWO. Przecież gdybyśmy postawili veto to i tak mielibyśmy europejskie pieniądze w ramach dotychczasowych funduszy pomocowych, które nam się po prostu należą, gdy wpłacamy unijne składki". 

No i stało się to przewidziałem i niestety tylko jedna partia a mianowicie Solidarna Polska Z. Ziobry jednoznacznie przeciwstawiła się tym antypolskim ustaleniom. 

19 lutego Zarząd Solidarnej Polski podjął trzy uchwały dotyczące: odrzucenia tego wyroku TSUE, postawienia zdecydowanego weta wobec chorego pakietu klimatycznego Fit for 55 forsowanego przez równie chorego Fransa Timmermansa, który kosztowałby Polskę około 2 bln 400 mld zł, czyli w ciągu 10 lat polskie państwo musiałoby przeznaczyć na ten cel tak ogromne środki, co doprowadziłoby do pogorszenia jakości życia Polaków i prowadziłoby do obniżenia możliwości rozwojowych czy też do zapaści polskiej gospodarki oraz zobowiązał władze partii do zgłoszeniu własnego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, który to dzisiaj został przedstawiony [1], [2]. 

I trzeba sobie jasno powiedzieć! Agresja Rosji na Ukrainę nie zamyka agresji niemieckiej UE na Polskę. W czasie, gdy wojska rosyjskie przekraczają granicę ukraińskich: Donbasu i Ługańska to w Polsce mamy wizytę przedstawicieli UE, którzy mają potwierdzić, że Polska jest krajem niepraworządnym. Dlaczego? Ano dlatego, że kiedy świat patrzy na konflikt ukraińsko-rosyjski antypolscy unijni notable chcą dalej i przy przygaszonych światłach doprowadzić - pod przywództwem herr D. Tuska - do zmiany władzy w Polsce, ale przecież nie tylko, bo niemieckie dążenia do odbudowy imperializmu prusacko-niemieckiego sięgają już całej Europy. Niestety wiele krajów naszej Europy dalej nie widzi tego zagrożenia. Oby jak najszybciej przejrzeli na oczy... Oby!

Tak więc ja się uczepiłem tego psiego ogona, bo ważą się losy naszej Ojczyzny i na to trzeba szczególnie patrzeć, bo wiele złego powstaje wtedy, gdy jeszcze większe zło zajmuje opinię całego świata...

[1] https://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-kolejny-projekt-nowej-ustawy-o-sn-autorem-solidarna-polska,nId,5848703#crp_state=1

[2] https://www.tvp.info/58610024/zbigniew-ziobro-zarzad-solidarnej-polski-podjal-trzy-uchwaly-minister-podal-szczegoly

--------------------------------------------------------

Informacja

Przez prawie 14 lat pisałem pro bono, bo miałem na to czas a na życie zarabiałem w innych miejscach.

Napisałem przeszło 1400 tekstów, które mają przeszło 4 mln odsłon i niezliczoną ilość komentarzy. Nigdy nie dałem się uwieść żadnej redakcji, bo chciałem pisać jako wolny człowiek, bez autocenzury wynikającej z 'linii programowej" określonej redakcji. Poza tym pisanie jest moją pasją. 

Ale dziś subiektywno-obiektywna moja realna sytuacja się zmieniła i mam coraz mniej czasu na przygotowywanie i publikowanie tekstów. Mam do wyboru: albo skończyć zajmujące mój czas darmowe pisanie i zająć się innymi rzeczami, albo uzyskiwać z tego jakieś gratyfikacje, choćby w formie niewielkiej darowizny. 

Napisanie w miarę dobrego tekstu wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Dziś ten czas mi się kończy a nie lubię robić rzeczy tylko powierzchownie i pisać jakiś jednoakapitowych bzdur a ponadto uważam, że tak naprawdę nas - blogerów - wysiłek winien być doceniany jak wysiłek i praca dziennikarzy w mediach tradycyjnych. Ja przez 14 lat nie chciałem nigdy nikogo prosić o wsparcie, bo tego nie potrzebowałem. Lubię pisać i dzielić się moimi spostrzeżeniami z innymi. 

Serdecznie dziękuję moim dotychczasowym darczyńcom. Naprawdę nawet Państwo nie wiedzą, ile to dla mnie znaczy, bo daje mi jakąś szansę i motywację do dalszego blogowania a przede wszystkim to wsparcie świadczy, że jednak warto poświęcić swój - coraz mniej dla mnie dostępny - czas na tą moją "pisaninę". Jestem zobowiązany nawet za wsparcie małą kwotą, bo dla mnie jest to i tak indywidualne wydarzenie obrazujące wielkość Państwa Serc.  

Postanowiłem zatem na moim macierzystym blogu: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ stworzyć odrębną zakładkę pod nazwą "Podziękowania za wsparcie" (https://krzysztofjaw.blogspot.com/p/podziekowania-za-wsparcie.html), w której będę prezentował inicjały darczyńców i kwoty jakie otrzymałem. Oczywiście jeżeli Państwo wyrażą taką zgodę. Taką informację będę prezentował w cyklach miesięcznych. 

Zwracam się wobec tego do Szanownych Państwa, aby w tytule przelewu lub w wiadomości na PayPal napisali mi czy wyrażają Państwo zgodę na opublikowanie takiej informacji. Wystarczy mi zwrot: "Zgadzam się na ujawnienie moich (do wyboru: inicjałów, nicków lub personaliów) i kwoty wpłaconej". Może też być tylko np. zgoda na inicjały, nicki czy personalia z zastrzeżeniem nie podawania kwoty wsparcia. Można też wysłać do mnie e-maila: kjahog@gmail.com.

Jeżeli takiej zgody nie uzyskam to oczywiście pomoc będzie całkowicie anonimowa, bez żadnej internetowej publikacji a moja wdzięczność zostanie tylko w moim i Państwa sercu. 

---------------------------

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 

Paypal: paypal.me/kjahog